Cam tasarımı ve çelik kasasıyla iPhone 8

iPhone 8

Apple beklenen yeni telefonu iPhone 8’de alüminyum gövdenin yerini paslanmaz çelik ve cam kasanın alacağına dair raporların bulunduğu yeni iPhone 8 konseptini yayınladı.

Teknoloji devi Apple, ünlü akıllı telefon serisi iPhone’da uzun zamandan beri alüminyum gövde kullanıyor. iPhone 6s’te geçtiği 7000 serisi alüminyumla bükülme sorununu da ortadan kaldıran Apple’ın, merakla beklenen iPhone 8’in tasarımında yeniden cam kullanacağıyla alakalı söylentiler söz konusu.

Bu bilgiye ünlü cam tedarikçilerinden ulaşılmakta. Söylentiler göre Apple, yeni iPhone modelinde cam tasarım üzerinde çalışıyor. Daha sonradan yeni raporlar veren Apple, iPhone 4’teki gibi paslanmaz çelikten bir bantla çerçeveleme suretiyle tasarımı tamamlayacağını belirtirken, ilk çıkan raporların da doğruluğunu teyit etmiş olmuştu. Bu haberler üzerine tasarımcı Imran Taylor’ın kenarları ince paslanmaz çelikle çerçevelenmiş cam tasarımlı bir iPhone konsepti yayınladığını görüyoruz.

Apple’ın Touch ID’de vazgeçeceğiyle alakalı söylentiler de gündemde yerini almış durumda. KGI adı verilen yeni bir teknolojiyle karşımıza çıkma ihtimali olan Apple’ın, aktif parmak izi okuyucusu olan Touch ID’den vazgeçeceği söyleniyor. iPhone 8’le ilgili gelen bilgiler sürüyor. Dikey çift kamera ile Smart Connector da iPhone’un merakla beklenen yeni modeli iPhone 8’de olabilecek özellikler. Az önce belirttiğimiz tasarımcı Imran Taylor’ın konseptini göz önüne aldığımızda, iPhone 8’in iki tarafının da komple cam olduğunu, telefonun kenarlarının da paslanmaz çelikten meydana gelen bir bant vasıtasıyla çerçevelendiğini görüyoruz. Kavisli bir ekran yapısını içeren bu konsept, estetik görünümüyle pek çokları tarafından merakla bekleniyor.

Tanıtım tarihi 2017 sonbaharı olan iPhone hakkında söylentiler gelmeye devam ediyor. Bunlardan biri de Apple’ın sonbaharda bizlere üç farklı model sunması. Konseptte mevcut bulunan iPhone’un en dikkat çeken özelliklerinden birisi, telefonun arka yüzünde bulunan çift kameranın dikey konumlandırılması. Bununla birlikte daha evvel iPhone 7 Plus ile iPhone 7 Pro için söz konusu olan

iPhone konseptinde renk seçenekleri olarak ise gümüş, gül altın ve altın renklerini görüyoruz. Ana ekran tuşu beklentilerin aksine olmayıp ekrana monte edilmiş. Ayrıca konseptte dikkat çeken bir diğer özellik de 2. ekran olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir