Huawei Y7 Modeli İncelemesi

Huawei Y7 Modeli

2019 yılının en ilgi gören telefonlarından biri olmaya hazırlanan Huawei Y7 telefonunun yeni versiyonu 6,2 inç ekrana sahip olacak. Yine full HD ekran ve Snapdragon 450 işlemci ile gelecek olan telefon, düşük bütçeli müşteri pazarı dikkate alınarak üretildi. Öyle ki fiyatı da 150 Euro olarak belirlenen Huawei Y7 model telefon yılbaşından sonra Avrupa’da satışa sunulacak.

Huawei Y7 Modeli Teknik Özellikleri

Telefonun 3GB ve 4GB olarak iki farklı ram seçeneği olacak.  720 x 1520 P çözünürlük sunan bu modellerde 13 MP kamera  2 MP derinlik sensörü ile desteklenecek. İşlemcisinin üst düzey olmadığını hatırlatalım. 1.8 GHZ 8 çekirdek işlemcisi orta sınıf bir işlemcidir. Fakat bu telefondaki güzellik, kamerasının sahne algılama becerisinin yapay Zeka AI ile desteklenmesi olacak. LED flaş desteği de olan telefon kamerası kaliteli ve yüksek kapasiteli bol Giga Byte’li çekimler için ek micro SD desteği de sunuyor. Makinede bir diğer güzellik ise 4000 mAH bataryası olacak. Oldukça yüksek bir kapasitede olan bu batarya bir buçuk gün boyunca konuşma imkanı sunacak. Hızlı şarj desteğinin olup olmadığı kestirilemeyen telefonda tam şarj için 4 saatlik bir zamana ihtiyaç duyuluyor. Tam şarj edildiğinde ise 48 saat kesintisiz iletişim imkanı sunuyor. Telefonun diğer bir versiyonu da 5,99 inç ekranlı olabilir . Bir kaç dolar daha aşağı olacak bu modelde de Android Oreo kullanılacak.

Huawei Y7 Modeli Avantajları

Telefonun en büyük avantajı 150 Euro olması ve tabi 4000 mAH geniş kapasiteli pilidir. Sony kameralar kullanması da iyi bir çözünürlük sağlıyor. Orta sınıf ekonomiler için dikkate değer bir model olduğunu söyleyebiliriz.  Dezavantajı ise ekran çözünürlüğünün düşük olması ve 4 saat şarjda tam kapasite dolması…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir